Myši a myšky

19. listopadu 2010 v 17:11 | Bacatel |  Kouzelná zviřátka
Myši jsou malá a kouzelná stvoření s nepřiměřeně dlouhým a hebkým ocáskem. Nemluvím teď o potkanech, nýbrž o malých laboratorních myškách. Jsou celkem přítulné a nejlépe si je nakloníte, když jim budete podávat různé dobrůtky (kolečka pro králíčky, dropsy atd.). Dávejte jí najevo, že se u Vás může cítit v bezpečí ( já to dělám tak, že ji uchopím opatrně do dlaní a udělám si z rukou misku, ve které se myška může cítit jako v domečku/noře/pelíšku). Myšky jsou celkem křehké, tak si dávejte pozor, aby se jim nic nestalo. Jinak při jejich procházce po Vašem těle dbejte ne to, aby jste na sobě neměli sváteční šaty. Moje myš hodně bobkuje a čůrá, tak si dávejte pozor.
Myši jsou aktivní, podnikavá a především nesmírně zvědavá zvířata. Ve dne jsou klidnější a hodně spí, zatímco navečer a v noci se jejich aktivita stupňuje. Pohybu věnují myšky asi 21%dne, spánku a odpočinku 45%, příjmu krmiva, pití 12%, péči o srst (komfortnímu chování) pak přibližně 16%. Myši jsou maximálně obratní šplhavci a většina také skvěle skáče.
Až na několik výjimek myši téměř nikdy nepokoušou toho, kdo se o ně stará. Myšky se sice nedají ochočit natolik, jako potkani, kteří se běžně naučí přiběhnout na zavolání a můžeme je většinou bez obav pouštět volně po bytu, ale na druhou stranu oproti potkanům nevyžadují každodenní několikahodinovou pozornost od svého chovatele. Myšky se naučí běhat po rukou nebo v rukávě svého chovatele, nechají se nosit v kapsičce nebo je můžeme pouštět proběhnout pod patřičným dohledem např.po posteli.
Toužíte-li po ochočeném myším kamarádovi, pořiďte si mládě (mláďata) co nejdříve po odstavení (tj. ve věku kolem 4-5 týdnů). Dvě a více myšek ochočíte stejně snadno jako myšku jednu. Vždy radím pořídit si myšky alespoň dvě(nejlépe stejného stáří), protože jedna myška by si připadala osamocená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama