Déjà vu (pokračování 4)

18. prosince 2010 v 10:34 | Bacatel |  Deník šílence
Probudila jsem se se zapípáním budíku položeného na nočním stolku. Bylo třičtvrtě na sedm. Posadila jsem se na kraj postele a promnula si oči. Třeštila mě hlava, že bych byla schopna přísahat, že jsem se právě prořítila nějakým super-rychlým tobogánem nadpřirozena. Prohmatala jsem si levou ruku, na které nebylo ani znamínko po včerejším trápení. Zas tolik mě to netrápilo, stejně jsem měla zůstat doma, tak co.
Dobelhala jsem se do kuchyně a pustila si rádio, které nepříjemně chrčelo a působilo, že každou chvíli klekne.
"A už přichází náš malý atlet..." řekl nějaký moderátor v rozhlase. Na chvíli jsem se zastavila uprostřed zalévání cereálií mlékem. Neříkal to ten chlap už včera? Že by to snad opakovali... ? bylo mi to divné. Opakování programů v televizi bylo celkem běžné, obvzlášť na Nově, ale v rádiu?
Hladina mlíka přesáhla hranu misky a vylilo se všude po stole. Většina se sice vsákla do ubrusu, ale část vytekla až na podlahu.
Nevadí... zabručela jsem se zaťatými zuby a odešla pro hadr. Vytřela jsem bílé jezírko a hodila ubrus do pračky.
Podívala jsem se na hodiny. Bylo sedm. Hmátla jsem potelefonu a zavolala mamce, abych se ujistila, že s mojí absencí počítá. Ozvalo se známé tůtání a potom neurčitý chrapot.
"Haló?" řekla jsem unaveně.
"Tady kancelář Server-Jude, co si přejete?" řekl známý hlas máminy kamarádky a kolegyně.
"Ahoj, teto. Dáš mi prosím mamku?"
"Ahoj, Míšo! Jasně, předávám."
Vzychla jsem, byla jsem opravdu unavená a přes pytle pod očima jsem málem neviděla. V mobilu to zachrastilo.
"Míšo?" Zeptala se mamka udiveně.
"Ahoj, mami. Zzůstávám teda dnes doma, ano?"
"Cože? Jak jsi na to přišla?" zase ji v krku přeskočila páčka a začala mluvit nesnesitelně hysterickým hlasem, tak, jak to vždycky dělávala.
"No přece jsme se tak dohodly, ne?" Cože? Řekla jsem si v duchu. To na to snad zapoměla? Vždyť ještě včera byla plná energie na psaní podrážděného dopisu do školy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama