Démonský kůň

19. prosince 2010 v 13:28 | Bacatel |  Kouzelná zviřátka
Démonský kůň
Běžel jsem přes černočerné pole. Už mi docházel dech a travnaté drny pod mými chodidly mě zpomalovaly. Slyšel jsem, jak to zvíře z pekel za mnou přidalo a několikrát odfrklo.
Měsíc se matně vlnil za temnými mraky a slabě osvětloval malý kousek země předemnou. Celkově byla černá noc, to dávalo rozum - byl pozdní podzim, ale dnes, jako by všichni Satani z hlubin zastřeli svět látkou zpavučin, zoufalství a strachu.
Píchalo mě v boku, ale byl jsem si jist, že pokud zastavím, tak mě bude sužovat mnohem větší bolest než teď. Zrychlil jsem. Připadal jsem si jako ve zlém snu - všechno bylo tak pomalé.... až na toho koně za mnou.
Za rozložitým paloukem jsem uzřel světla oken. Zase jsem zrychlil, ale v ten okamžik mi nohu zachytil smotek zlolajných stébel. Upadl jsem obličejem do vlhké trávy a vyrazil si dech.
Dusot kopyt za mnou zpomalil, zklidnil se, až se to zvíře za mnou zastavilo nad mým nehybným tělem. Sklonil hlavu a očichal mě, něco mi pokapalo záda. Zatajil jsem dech, i když jsem byl docela ochuzen o kyslík.
Najednou mě ten kůň vzal za vestu a odhodil mě několik metrů od původního místa. Dopadl jsem na záda a poprvé si přesněji prohlédnul toho černého hřebce. Byl celý černý, takže téměř splýval s okolím. Jediné, co na něj upozorňovalo, byla krvavá hříva... Najednou jsem si s hrůzou uvědomil, co mi skapalo na bundu.
tvor se ke mně přiblížil a zahrabal kopytem, přiblížil svou podlouhlou hlavu k mé a dýchl.
Zatmělo se mi před očima a zamotala se mi hlava. Otočil jsem se naposledy tváří k mé rodné vesničce, na které svítilo pár světélek.
Sbohem.... světla se rozmazala.
Naprosté uvolnění.... Náhlá bolest na břiše.... Na obličej mi přistálo několik kapek..... A já věděl, co to bylo.... Hezky mě to hřálo..... Potom už jen věčný chlad..... Jen chlad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké je vaše oblíbené zvíře?

Pes 29% (9)
Kůň 25.8% (8)
Kočka 12.9% (4)
Pták 3.2% (1)
Capybara 6.5% (2)
Ara ararauna 3.2% (1)
Králík 6.5% (2)
Myš 3.2% (1)
Potkan 0% (0)
Ovce 0% (0)
Kráva 3.2% (1)
Jelen 0% (0)
Delfín 6.5% (2)
Rybičky 0% (0)

Komentáře

1 Ta Jedinečná :* | Web | 30. listopadu 2014 v 14:37 | Reagovat

Krásný příběh :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama